Silnik wyje w czasie jazdy (2,5-3 tyś obr.) 1.9 TDI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • maciekpt
    Classic
    • 2014
    • 2

    Silnik wyje w czasie jazdy (2,5-3 tyś obr.) 1.9 TDI

    Ćwiarteczka, czyli zalatwiales osobiście? Powiedziales po prostu, ze z OCP?
  • tomcef
    Classic
    • 2012
    • 4

    #2
    Silnik wyje w czasie jazdy (2,5-3 tyś obr.) 1.9 TDI

    Witam, jeden problem męczy moją octavkę i nie mogę sobie z nim poradzic, mechanicy tez rozkładają ręce a byłem już chyba u ośmiu.
    Mianowicie silnik bardzo buczy w czasie jazdy w przedziale obrotów 2,5 do 3 tyś. Po przekroczeniu magicznej granicy wszystko cichnie i wraca do normy-można jechać już komfortowo na autostradzie 130km/h. Gdy trochę zwolnię następuje ryk silnika taki że rozmawiać się nie da. Gdy przekroczę 3 tyś obr to silnik już nie wyje. Gdy wcisnę sprzęgło nastaje cisza. Owe buczenie wysptępuje na każdym biegu niezależnie od prędkości. Silnik wpada w dziwne wibracje w tym przedziale obrotów i nikt nie wie dlaczego.

    Ostatnio wymieniłem dwa lewe przeguby (zew i wewn) oraz poduszkę pod silnikiem (łyżwę) ale to także nie przyniosło rezultatów.

    Podejżewam kilka przyczyn ale sam juz nie wiem
    -koło masowe (dwumasu juz nie ma)
    -turbina
    -łożysko na krzyni biegów
    ale wymienianie wszystkiego po kolei i sprawdzanie czy to coś da mija się z celem i moim portfelem chociaż tak chcieli zrobić w serwisie skody (wymienimy i zobaczymy czy to coś da)

    -rok 2003
    -przebieg 315 tyś.
    -1.9 TDI ASV

    Proszę o pomoc w diagnozie

    Pozdrawiam

    Komentarz

    • przemik
      RS
      • 2012
      • 1610

      #3
      Jak tam poduszka skrzyni ?
      Przemek
      DIAGNOSTYKA GRUPA VAG
      A6 C4 Avant 2.5 TDi AEL quattro
      80 B3 Limo 1.6 TD SB

      Komentarz

      • tomcef
        Classic
        • 2012
        • 4

        #4
        Jak tam poduszka skrzyni ?
        szczerze to nie wiem jak się ona miewa, czy ktoś ją sprawdzał też nie wiem.
        .........
        Poduszka pod skrzynią jest ok, nie ma luzów. Jutro postaram się wrzucić filmik, może wtedy usterka będzie bardziej widoczna/słyszalna.

        [ Dodano: Sob 09 Sie, 14 09:40 ]

        Komentarz

        Pracuję...